Вихрові насоси

Вихрові насоси

Насоси застосовуються для реалізації найрізноманітніших завдань: в побуті для зрошування полів і забезпечення водопостачання на дачі або в приватному будинку, для перекачування хімікатів або нафтопродуктів на промислових підприємствах. Найчастіше для цих цілей перевагу віддають таким пристроям, як вихровий насос. Апарат є компактним, міцним, економічним і доступним.

Особливості конструкції і принцип дії вихрових насосів

У основі функціонування пристрою лежить обертання колеса. У момент руху цієї деталі певна кількість рідини потрапляє в її пази через всмоктуючий трубопровід. Після цього речовина починає рухатися від периферичної частини колеса до його центру, що відрізняє агрегат від його відцентрового аналога.

Конструкція включає декілька основних елементів:

 • крильчатка з лопатками, виготовлена з металу : використовуються переважно алюміній, сталь, чавун і бронза;
 • корпус-циліндр;
 • канал, що сполучає отвір, що входить, з патрубком, що виходить;
 • перемичка, що розділяє місткості.

Купити насос вихровий: різновиди пристроїв

За типом монтажу пристрою можуть бути поверхневими і погружными. Перші розташовуються поряд з речовиною і призначені для циркуляції чистої фільтрованої води, тоді як другі безпосередньо занурюються в рідину. Погружные вихрові насоси використовують переважно для перекачування води.

Залежно від особливостей конструкції виділяють наступні варіанти установок:

 • відкрито-вихрові - відрізняються наявністю довгих лопаток і невеликої крильчатки;
 • закрито-вихрові - довжина лопатей дещо менша, а їх розташування несиметричне. Розмір колеса відповідає діаметру камери;
 • комбіновані установки.

Особливості конструкції визначають відмінності у функціонуванні агрегатів.

Використання вихрового насоса

Відмінною рисою вихрових насосів є можливість створювати великий натиск рідини навіть при її невеликій кількості. Використовується конструкція як в побутових, так і в промислових умовах для реалізації наступних цілей:

 • водопостачання дач, котеджів за допомогою використання автоматизованої станції;
 • отримання води з артезіанських свердловин і колодязів;
 • перекачування палива на АЗС, у тому числі бензину і гасу;
 • зрошування полів, садів і земельних ділянок;
 • використання як компресор низького тиску;
 • забезпечення ресурсами котельних з низькою потужністю.

Іноді вихрові насоси застосовуються в хімічній промисловості для перекачування небезпечних і токсичних субстанцій. Простота конструкції припускає використання міцних і надійних сплавів, стійких до дії агресивних хімікатів.

Чому варто купити вихровий насос: переваги і недоліки

Купити вихровий насос для води - прекрасне рішення для приватного будинку або дачі. Устаткування характеризується такими перевагами:

 • інтенсивний натиск. Ефективність пристрою перевищує цей же показник відцентрового агрегату приблизно в 7 разів;
 • універсальність. Установка призначена для роботи не лише з рідкими субстанціями, але і з газоподібними речовинами. Саме тому не варто побоюватися збоїв у разі попадання бульбашок повітря в систему;
 • можливість використання в колодязях і інших глибоких резервуарах з рідиною. Вихровий насос здатний перекачати рідину навіть з глибини 15-20 метрів;
 • простота ремонту. Завдяки простій конструкції замінити деталь, яка вийшла з ладу не складає труднощів.

Окрім перекачування, пристрої можуть забезпечувати транспортування рідини по трубопроводу. Завдяки цій властивості поширено застосування вихрових насосів в сільськогосподарській промисловості: пристрої використовують для зрошування полів і садів. Серед основних недоліків конструкції - висока чутливість до твердих домішок і в'язких субстанцій. Ще один істотний мінус - високий рівень шуму, через що в промислових умовах для такого агрегату слід виділяти окреме приміщення.

Вихровий насос: купити в "Фловекс"

Наша компанія є офіційним представником провідних виробників насосного і трубопровідного устаткування в Україні, тому ми пропонуємо тільки надійну перевірену продукцію. "Фловекс" пропонує скористатися повним комплексом послуг, у тому числі установку устаткування, перевірку його роботи, навчання персоналу вашого підприємства. Крім того, ми пропонуємо сервісний супровід і технічне обслуговування апаратури : ви можете звернутися до наших фахівців у будь-який час і запросити техподдержку в телефонному режимі або оффлайн. FlowEx - надійність і висока якість.